[:tr]Bir ayda YouTube kanalınızın tıklanma oranını milyonlara ulaştırın
Aşağıdaki uygulamaları yapın ve ilk bir ay içerisinde gözle görülür sonuçlar elde edin. Günümüzde YouTube kanalı geliştirmesi ile ilgili birçok makale ve videoya ulaşabilirsiniz. Bu videoların birçoğu aynı bilgileri tekrar edip duruyor. YouTube uzman sertifikasına sahip biri olarak, birçok kanalın gelişmesine yardımcı oldum. İlgilendiğim kanalların izlenmeleri sadece birkaç ay içinde yüz binlerden milyonlara ulaştı. Lütfen aşağıdaki rapora bakın.

Rapor, Duygu Köseoğlu’un kanalından alınmıştır. Türkiye’nin şu an en çok takip edilen eğlence kanallarındandır. Birlikte çalışmaya Eylül ayında başladık.

Eylül ayında 2.5 milyon izlenmesi olan kanal, bir ay içerisinde 5.5 milyon izlenmeye ulaştı.

thumbnaileditor_buzzmyvideos2

Aynı kanal 4 ay sonra 12M izlenme ve 7. ayın sonunda tam 19M izlenmeye ulaştı.

thumbnaileditor_buzzmyvideos1

Kanal gelişim yüzdesine bakarsak, 7 ay içerisinde %703 büyüme olduğunu görüyoruz.
views_growth_bmv

Diğer bir kanalın raporuna bakarsak, aynı şekilde sadece birkaç ay içerisinde hızlı bir büyüme olduğunu görüyoruz.

Rapor Bidünya Oyuncak – Dobişko TV kanalından alınmıştır. Eğlenceli çocuk içerikleri paylaşıyor, birlikte çalışmaya Eylül ayında başladık.thumbnail_buzzmyvideos3views_grwoth_buzzmyvideos

Milyonlara Nasıl Ulaşırsın?

İlgilendiğim tüm kanalların ortak özellikleri vardı: hepsi kanal geliştirme ile ilgili bilgiye sahiptiler. Hepsi küçük resim, başlık, açıklama, etiket, etkileşim ve bunun gibi birçok konuya hakimdi. Ancak bunları yapmalarına rağmen milyonlara ulaşamıyorlardı. Günün sonunda hepsinin sorduğu soru aynıydı; “Kanalım neden gelişmiyor?”

Biraz psikolojiden bahsedelim. Evet, doğru duydunuz psikoloji. Birçok kanal, YouTube’un istediklerini dikkate alarak kanallarını optimize ediyor. Ancak aslında en çok dikkat etmeleri gereken konu, insan psikolojisi. Size tek bir soru soracağım? “Sizce hangi küçük resimler daha fazla tıklanır?” Birçoğunuzun bu soruya cevabı olduğunu biliyorum. Ancak aynı zamanda birçoğunuz gerçekten nedenini bilmiyor. Makaleyi okumaya devam etmeden önce aşağıdaki küçük soruya cevap verin.

Sizce aşağıdaki küçük resimlerden hangisi daha iyi?

Creators_buzzmyvideos

lları ile ilgilenirken bulduğum birkaç ortak özellik mevcut. Bunlardan en önemlisi, birçoğunun insan psikolojisini bilmeden küçük resim yapmaları. Birlikte küçük bir tatile çıkalım. Bu şekilde insan psikolojisini daha iyi anlamış olacağız.
Deniz kenarı bir yere tatile gittik. Güneşin sıcaklığını, denizin sesini duyuyoruz. Rahatlamak için denizde yüzdükten sonra güneşlendik. Kendimizi hiç bu kadar özgür hissetmemiştik.

İnsanların Özgürlük Alanı Sosyal Medya

Tatilimiz biraz kısa sürdü ancak bana güvenin, konuyu anlamanıza çok yardımcı olacaktır. Tatile rahatlamak için gideriz. Kendimizi biraz da olsa özgür hissetmek isteriz. Tatile gidemediğimiz zamanlarda biraz rahatlamak ve kendimizi özgür hissetmek için sosyal medya kullanırız. Dikkat edin tatile gittiğimizde denizin, gökyüzünün renginin mavi, deniz kumunun sarı, güneşin sarı-kırmızı ve tonlarında olduğunu biliyoruz. Sosyal medyayı kullandığımızda belki bu hiç aklımıza gelmemiştir. Ancak bilinçaltımız bunun farkında!

Birçok web sitesinin butonlarına dikkat ederseniz ya mavidir ya da kırmızı. Neden sarı ya da mor değil? İşte insan psikolojisi burada devreye giriyor. İnsanların çoğunluğu bu renklere daha fazla tıklama eğilimindedir. Bunun sebebi; siz farkında olmasanız da bilinçaltınız bunu görür ve tıklamanız için bilinç üstünüzü ikna etmeye çalışır.

Bu üç küçük resimden en en yüksek tıklanma oranı ikinci sırada olandır. Bunun nedenini artık biliyoruz. Duygu ile kanal geliştirme konuşmalarına başladığımızda ilk önce renklere dikkat etmesini söyledim. Onun dışında yakın çekime dikkat ettik ve yazıları kaldırdık. Aynı şekilde yazı ve küçük resimde yakın fotoğraf kullanımı ile ilgili farklı konulardan bahsedebiliriz. Ancak bu bölümde en önemli faktör olarak renklerden bahsettik. Peki bu küçük resimleri nasıl oluşturabiliriz?

En İyi Ücretsiz Küçük Resim Düzenleme Programı

Küçük resim hazırlamak bazen çok fazla vakit alabiliyor. İnternette küçük resim düzenlemek için birçok program mevcut. Bu programlar çoğunlukla ücretli oluyor. Ayrıca bu programları kullanabilmek için vakit ayırıp, nasıl kullanıldığını öğrenmemiz gerekiyor.

BuzzMyVideos, YouTube kanallarının kendilerini geliştirmeleri için birçok farklı teknolojik ürün üretiyor. Bu teknolojilerden bazıları şunlar:

  • Videonuzu aynı anda birden fazla platformda paylaşmanızı sağlayan BuzzBroadcast,
  • YouTube video teliflerini korumanız için otomatikleştiren BuzzRights,
  • Kanalınızı inceleyip size rapor veren BuzzScorecard
  • Farklı kanallar ile iletişime geçmenizi sağlayan BuzzCollab
  • Saniyeler içerisinde küçük resim hazırlamanızı sağlayan Thumbnail Editor

Bu teknolojilerden en fazla BuzzBroadcast ve Thumbnail Editor ürünlerini çok seviyor ve kullanıyorum. Kanal geliştirme uzmanı olarak ilgilendiğim kanalları, bu teknolojileri kullanmaları için sürekli yönlendiriyorum. Çünkü bu programlar ücretsiz!

BuzzMyVideos ürettikleri teknoloji araçlarını ücretsiz olarak YouTube içerik üreticilerine sunuyor. Bu araçları kullanmanız için ücretsiz olarak ağlarına bağlanmanız yeterli. Ağa katılarak kanalınıza erişim izni vermiş oluyorsunuz. Bu sayede kanalınız ile ilgili rapor veriyor ve kanalınızın büyümesine yardımcı oluyorlar. Hemen şimdi kayıt olmak için linke tıklayın: Sign up link!

Thumbnail Editor küçük resim düzenleyici ve BuzzMyVideos paneli arayüzü önizlemesi
thumbnail_editor_Buzzmyvideos[:]